Czy trudno uzyskać pracę jako lekarz w Poznaniu
22 grudnia 2016
Praca trenera juniorów w piłce nożnej
2 stycznia 2017

Młodzi ludzie często zastanawiają się nad tym, jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości dobrze sobie radzić, zarabiać godne pieniądze i mieć przed sobą stałą możliwość dalszego rozwoju. Nic w tym dziwnego, każdy chce, aby lata nauki i późniejsze zdobywanie doświadczenia zawodowego popłaciły, nie tylko w sensie satysfakcji z wykonywanej pracy, ale także miesięcznego wynagrodzenia. Lista najlepiej płatnych zawodów nie różni się w skali kraju, a pozostaje niezmienna w dużych aglomeracjach miejskich, także na terenie Wielkopolski i w samym Poznaniu.

Bez niespodzianek

Do najlepiej opłacanych zawodów na terenie całego kraju należą niezmiennie inżynierowie, lekarze i prawnicy, szczególnie adwokaci i radcy prawni. Te grupy zawodowe zarabiają od około 5000 złotych miesięcznie i więcej, szczególnie w dużych miastach, takich jak Poznań, czy nieco mniejszych jak Gniezno, Konin i Piła. Trenerzy biznesu i key account managerowie z dużym doświadczeniem również mogą liczyć na podobne wynagrodzenie.

Branża IT na szczycie

Zdecydowanie najwięcej zarabiają jednak osoby pracujące w działach IT dużych firm. Senior developerzy, software developerzy, starsi programiści Java i .NET oraz architekci IT, według publikowanych rankingów, zarabiają zdecydowanie najwięcej. Ich średnie zarobki mogą sięgać nawet ponad 8 i pół tysiąca złotych miesięcznie. Świetnie radzą sobie także specjaliści IT w obszarze bezpieczeństwa.

Nietypowa wiedza, nadzwyczajne umiejętności oraz umysły ścisłe

Analitycy finansowi, brand managerowie, specjaliści ze znajomością nietypowych języków obcych, specjaliści e-commerce, osoby zajmujące się robotyką, automatyką, elektroniką i energetyką również mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenia, najczęściej przekraczające 5 tysięcy złotych netto.

Dodaj komentarz