Szansa awansu jako Product Manager
22 lipca 2017
Rotacja w telemarketingu – praca dla studentów
1 sierpnia 2017

Praca pośrednika nieruchomości od chwili zniesienia obowiązku posiadania licencji stała się bardzo atrakcyjnym zawodem. Coraz więcej osób szuka swojej szansy w tym zawodzie. To praca ciekawa, umożliwiająca rozwój, możliwe są elastyczne godziny pracy, a wynagrodzenie jest bardzo atrakcyjne. Wydawać by się mogło, że to praca idealna. Tym bardziej, że w dalszym ciągu panuje duże zapotrzebowanie na nieruchomości, wobec czego nie brakuje potencjalnych klientów. Czy praca agenta nieruchomości to zawód przyszłości?

Łatwy pieniądz

Wielu osobom, zwłaszcza na początku kariery pośrednika, wydaje się, że jest to łatwa praca, a zyski spore. Rzeczywiście średnio agent nieruchomości może liczyć na prowizje rzędu 2 do 5% wartości nieruchomości. Na jednym zleceniu można zarobić od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych, a czasem nic. Najczęstszą formą zatrudnienia agentów nieruchomości jest samozatrudnienie, a utrzymuje się tylko z uzyskanych prowizji. Pamiętać trzeba o opłaceniu wszystkich świadczeń i odprowadzeniu składek co miesiąc, nawet wtedy kiedy nie uda się nic zarobić.

Praca bez limitów

Elastyczny czas pracy to jeden z elementów obok atrakcyjnego wynagrodzenia, które jest bardzo dobrze postrzegane w każdym zawodzie. Agent nieruchomości to jeden z zawodów, w którym monotonia 8 godzin spędzonych w biurowcu nie grozi. Niestety brak limitów pracy „od do” to pułapka. Z jednej strony musi mieć w sobie dużo samodyscypliny i motywacji do pracy, kiedy nie jest to konieczne. Wymaga to dobrej organizacji pracy i inicjatywy, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Z drugiej strony elastyczny czas pracy to ciągła gotowość do pracy, bycia pod telefonem. O godzinie 16 nie można zamknąć drzwi biura i zapomnieć o pracy. Tym bardziej, że od tego ile i jak się pracuje zależą zyski.

Konkurencja

Od czasu zniesienia konieczności posiadania licencji, zawód pośrednika nieruchomości został otwarty dla „ludu”. Na rynku pojawiło się wiele nowych agencji i pośredników. Wraz ze wzrostem konkurenci na rynku spadły ceny usług oraz ich jakość. Jak w każdym zawodzie są osoby, które licząc na łatwy zarobek, świadczą usługi słabej jakości, robiąc złą reklamę całej branży. Profesjonalny agent zajmuje się klientem od samego początku, utrzymuje stały kontakt, umawia się na oglądanie nieruchomości, a nie tylko podaje adres w odpowiedzi na zapytanie. Budowanie relacji z klientem to proces długotrwały i pracochłonny, na który stać tylko dobrych pośredników nieruchomości.

Dodaj komentarz