Wykształcenie oraz certyfikaty jakie można zdobyć w Poznaniu

Pracownik magazynu – wymagane kwalifikacje
22 września 2016
Czy w Poznaniu trudno znaleźć pracę?
2 października 2016

Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. W tym mieście swoje siedziby ma wiele Uniwersytetów, Akademii, Szkół Wyższych, Kolegiów oraz Politechnika. Tak wielka różnorodność instytucji naukowych skupiona w jednym mieście gwarantuje olbrzymi wybór, jeżeli chodzi o chęć podjęcia studiów czy ich kontynuacji. Mowa tutaj zarówno o przedmiotach humanistycznych, artystycznych, ścisłych, technicznych, medycznych, jak i sportowych. Nie mniejszą różnorodnością charakteryzuje się poznańska oferta szkoleń i kursów, na których można zdobyć certyfikaty poświadczające zdobytą wiedzę i umiejętności.

Uczelnie wyższe

W Poznaniu działają zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Poznańskie państwowe uczelnie wyższe cieszą się uznaniem i dobrą lub bardzo dobrą renomą na terenie kraju, dlatego też do Poznania ściągają studenci z wielu mniejszych miejscowości, ale także z innych dużych miast. Studenci chętnie wybierają kierunki oferowane przez, na przykład, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza czy Politechnikę Poznańską. W ciągu ostatnich kilku lat opinie o wysokim poziomie akademickim Poznania wykroczyły poza granice Polski, dotarły do wielu krajów Europy i świata i skutecznie zachęciły do przyjazdu wielu młodych ludzi. Renomą cieszą się także Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Plastycznych oraz – coraz bardziej zyskujące na popularności – prywatne uczelnie wyższe takie jak Wyższa Szkoła Bankowa, Collegium Da Vinci, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz jej liczne oddziały, przykładowo artystyczne School of form.

Certyfikaty w Poznaniu

Osoby, które pragną zmienić branżę, uzupełnić swoją wiedzę lub umiejętności czy, po prostu rozwinąć zainteresowanie, znajdą w Poznaniu bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertę kursów i szkoleń. Mowa tutaj o kursach językowych, szkoleniach doskonalących umiejętności pracowników z praktycznie każdej dziedziny. Można zapisać się na dłuższe kursy, które od podstaw przygotowują do wykonywania zawodu. Ciekawą propozycją są także kursy organizowane we współpracy z Unią Europejską, które mają na celu pomoc młodym bezrobotnym w rozpoczęciu kariery, otworzeniu własnej firmy czy zdobyciu umiejętności pozwalających na późniejsze samodzielne poszukiwania wymarzonej pracy. Niejednokrotnie szkolenia oferowane są przez uczelnie wyższe – co gwarantuje ich wysoki poziom, doskonale przygotowaną kadrę na poziomie akademickim. Takie kursy stanowią alternatywę dla studiów podyplomowych, są więc sposobem na podniesienie kwalifikacji w dogodnym terminie i czasie. Uczelnie oferują warsztatową metodę pracy w niewielkich zespołach, co zapewnia najlepsze efekty kształcenia.

Dodaj komentarz